piątek, 30 maja 2025

Egzaminy zawodowe

 

Przed Wami Egzaminy Zawodowe.
Nie dajcie się tylko stresowi!





    Przed egzaminem pomocne mogą być tzw. afirmacje. to pozytywne stwierdzenia, które mają na celu wspieranie pewności siebie, redukcję stresu i budowanie pozytywnego nastawienia. 


    Egzaminy, bez względu na ich charakter, są momentem, kiedy wymagane jest maksymalne skupienie, wiara we własne możliwości oraz umiejętność radzenia sobie z napięciem. Afirmacje pomagają budować pozytywne nastawienie, wzmacniają wiarę w siebie i redukują lęk.




Przykłady afirmacji przed egzaminem na zwiększenie pewności siebie:

  1. Jestem dobrze przygotowany i wierzę w swoje umiejętności.

  2. Z łatwością przypominam sobie wszystkie potrzebne informacje.

  3. Moje wysiłki przynoszą efekty – jestem gotowy na sukces.

  4. Zasługuję na dobre wyniki za swoją ciężką pracę.

  5. Moje zdolności pozwalają mi osiągnąć wysokie wyniki.

  6. Z pełną pewnością przystępuję do egzaminu.

  7. Mam wszystkie umiejętności, których potrzebuję, by zdać ten egzamin.

  8. Wierzę w siebie i swoje możliwości.

  9. Jestem spokojny i pewny siebie podczas egzaminu.

  10. Praca, którą wykonałem, przygotowała mnie doskonale.

Więcej na:

https://www.wiktortokarski.pl/krotkie-afirmacje/


https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/rozwoj-osobisty/afirmacja-na-czym-polega-i-jak-ja-stosowac-przyklady-afirmacji-aa-TuRV-L42X-3LRe.html


Trzymam kciuki! Powodzenia!


wtorek, 20 maja 2025

Czytanie jest magiczne!

 

Czytanie książek w znacznym stopniu poprawia inteligencję, pamięć i koncentrację. Sprawia, że lepiej potrafimy wejść w rolę innej osoby, dzięki czemu łatwiej jest odnaleźć się w społeczeństwie. Czytanie książek usprawnia pracę mózgu nawet do pięciu dni po skończonej lekturze.

Czytanie książek rozwija nas na wielu poziomach. Naukowcy potwierdzają, że zawarte w nich treści mają zbawienne działanie na nasz mózg.

Jak zachowuje się mózg podczas czytania?

Książka nie tylko pobudza konkretne obszary w mózgu podczas jej czytania, ale też w czasie odpoczynku. Na czas zagłębiania się w lekturę, mamy okazję wejść w rolę bohatera, przez co zwiększa się liczba połączeń nerwowych. W dodatku liczne metafory zawarte w książkach pobudzają obszary odpowiedzialne za zmysły, takie jak słuch, dotyk czy wzrok. Aktywna jest też pierwotna kora ruchowa odpowiedzialna za dotyk. Pobudzenie tego obszaru świadczy o wyobrażonym poruszaniu się ciała. Mózg bowiem interpretuje wydarzenia w książce, jakby faktycznie miały miejsce. Stan ten może utrzymywać się nawet pięć dni po skończonej lekturze!!!

Zapraszamy do biblioteki po książki!