środa, 24 czerwca 2026

Tydzień gier planszowych.

 


Tydzień gier planszowych w bibliotece szkolnej. 

22-25 czerwca.



    Gry planszowe są doskonałym sposobem na integrację, zwłaszcza w dobie wszechobecnych urządzeń cyfrowych, oferując alternatywę dla czasu spędzanego przed ekranem, zachęcają do aktywności społecznej i wspólnej zabawy w realnym świecie.

     Wymagają logicznego myślenia, planowania, przewidywania ruchów przeciwnika oraz szybkiego podejmowania decyzji. Dzięki temu młodzież trenuje umiejętność koncentracji, pamięć i kreatywność, a także uczy się rozwiązywania problemów w przyjaznej i angażującej formie. 

Nic, tylko grać i grać…

Serdecznie zapraszamy!













czwartek, 18 czerwca 2026

Lekcja : "Wojna oczami nastolatek"

 Lekcja : "Wojna oczami nastolatek"



  

 Dnia 16 czerwca, uczniowie klasy 1dl, uczestniczyli w lekcji „ Wojna oczami nastolatek". Podzieleni na grupy, zapoznawali się z biogramami dziewcząt, ich rówieśniczek, żyjących w czasach II wojny światowej. 

    Poznając trzy różne perspektywy, oraz życie codzienne i dorastanie w cieniu wojny, uczniowie analizowali autentyczne zapiski, następnie je omawiali i tworzyli symbole. 

    Wojenne wspomnienia i refleksja nad nimi, uczy kształtowania postaw empatycznych, sprzyjających zrozumieniu cierpienia i wartości życia ludzkiego. Jest także impulsem do refleksji nad własnym udziałem w budowaniu sprawiedliwego i tolerancyjnego społeczeństwa.
























niedziela, 14 czerwca 2026

„Jak nie czytam, jak czytam”

 


„Jak nie czytam, jak czytam”

 

 To największa w Polsce akcja promująca czytelnictwo wśród młodzieży, organizowana w szkołach i bibliotekach w całym kraju. Akcja ma na celu zachęcenie młodych ludzi do czytania książek w sposób dobrowolny i przyjemny, przełamując stereotyp nieczytającej młodzieży. Nie jest to przymus, lecz forma motywacji poprzez przykład i wspólne czytanie, tak aby czytanie kojarzyło się z relaksem i przyjemnością, a nie obowiązkiem szkolnym.

 W dniu 12 czerwca uczniowie klasy 1dl, w ramach tej akcji, wybierali i czytali książki w naszej bibliotece. Dziękujemy Wam za zaangażowanie i udział w akcji.💖

 Mamy nadzieję, że daliście się porwać ciekawym historiom, które zainspirują Was do odkrywania magii książek i radości, jaką może ona przynieść.