WAKACJE!!!
Biblioteka Zespołu Szkół nr 1 im.Władysława Grabskiego w Lublinie
piątek, 26 czerwca 2026
środa, 24 czerwca 2026
Tydzień gier planszowych.
Tydzień gier
planszowych w bibliotece szkolnej.
22-25 czerwca.
Gry planszowe są doskonałym sposobem
na integrację, zwłaszcza w dobie wszechobecnych urządzeń cyfrowych, oferując
alternatywę dla czasu spędzanego przed ekranem, zachęcają do aktywności
społecznej i wspólnej zabawy w realnym świecie.
Wymagają logicznego myślenia, planowania, przewidywania ruchów przeciwnika oraz szybkiego podejmowania decyzji. Dzięki temu młodzież trenuje umiejętność koncentracji, pamięć i kreatywność, a także uczy się rozwiązywania problemów w przyjaznej i angażującej formie.
Nic, tylko grać
i grać…
Serdecznie zapraszamy!
czwartek, 18 czerwca 2026
Lekcja : "Wojna oczami nastolatek"
Lekcja : "Wojna oczami nastolatek"
Dnia 16 czerwca, uczniowie klasy 1dl, uczestniczyli w lekcji „ Wojna oczami nastolatek". Podzieleni na grupy, zapoznawali się z biogramami dziewcząt, ich rówieśniczek, żyjących w czasach II wojny światowej.
Poznając trzy różne perspektywy, oraz życie codzienne i dorastanie w cieniu wojny, uczniowie analizowali autentyczne zapiski, następnie je omawiali i tworzyli symbole.
Wojenne wspomnienia i refleksja nad nimi, uczy kształtowania postaw empatycznych, sprzyjających zrozumieniu cierpienia i wartości życia ludzkiego. Jest także impulsem do refleksji nad własnym udziałem w budowaniu sprawiedliwego i tolerancyjnego społeczeństwa.
niedziela, 14 czerwca 2026
„Jak nie czytam, jak czytam”
„Jak nie czytam,
jak czytam”
To największa w Polsce akcja promująca
czytelnictwo wśród młodzieży, organizowana w szkołach i bibliotekach w całym
kraju. Akcja ma na celu zachęcenie młodych ludzi do czytania książek w sposób
dobrowolny i przyjemny, przełamując stereotyp nieczytającej młodzieży. Nie jest
to przymus, lecz forma motywacji poprzez przykład i wspólne czytanie, tak aby
czytanie kojarzyło się z relaksem i przyjemnością, a nie obowiązkiem szkolnym.
W dniu 12 czerwca uczniowie klasy 1dl, w
ramach tej akcji, wybierali i czytali książki w naszej bibliotece. Dziękujemy
Wam za zaangażowanie i udział w akcji.💖
Mamy nadzieję, że daliście się porwać ciekawym
historiom, które zainspirują Was do odkrywania magii książek i radości, jaką
może ona przynieść.





















































